Andrzej Mierzejewski

Adres: ul. Szkolna 6 / gabinet nr 2. Piętro I-wsze
Grudziądz 86-300

Tel: 734 409 627

Email: andrzej.mierzejewski1@gmail.com

Andrzej Mierzejewski

Chiropraktyk, a także dyplomowany naturopata, fizjoterapeuta, refleksoterapeutą, irydolog, konsultant totalnej biologii jak również trener radykalnego wybaczania. Obecnie studiuję homeopatię kliniczną.  Skompletowany przeze mnie zespół kompetencji jaki zdobyłem pozwolił mi na opracowanie własnych komplementarnych logicznych strategii terapeutycznych. Przed terapią każdy nowy pacjent przechodzi wywiad oraz szereg badań z diagnostyki funkcjonalnej, badanie, rezonansem, irydologiczne.  Często niezbędne okazują się również badania obrazowe, zwłaszcza rtg czynnościowe kręgosłupa odcinka szyjnego.

Dopiero po tak obszernym i skrupulatnym badaniu przedmiotowym jak i podmiotowym układam właściwy program terapeutyczny – mający za zadanie przywrócić naturalną równowagę psycho-fizyczną w holistycznym podejściu do organizmu ludzkiego.

Stosuję do tego celu własny, wypracowany program mieszanych technik terapii manualnej rozbudowanej o terapię narzędziową, terapii czaszkowo-krzyżowej, nowoczesnej medycyny ortopedycznej Cyriax, zaawansowanej chiropraktyki, refleksoterapii, zastosowanie specjalistycznych urządzeń, dedykowanego stołu, do trakcji (przepukliny), igieł, klawików, impulsatora, pasów, taśm, bańki chińskiej, zazwyczaj towarzyszy zabiegom celowana rozmowa (elementy psychoterapii). Ponieważ równolegle zwracam nie mniejszą uwagę na wyszukanie podświadomych wzorców, które doprowadzają do patologicznych zmian początkowo w psychice, a z czasem w tkankach ciała. Psychosomatyka jest od lat naukowo udowodniona, zatem obowiązkowo uwzględniam jej zależność podczas planowania i realizowania poszczególnych zabiegów.
Doświadczenie z gabinetów fizjoterapeutów pokazuje, że pomimo stosowania szeroko-promowanych często podobnych technik przy zbliżonych dysfunkcjach – skutki terapeutyczne są nieprawdopodobnie różne. W związku z czym pokazuje to, że poza tym co jest oficjalnie przyjęte – istnieją jeszcze inne pomijane obszary organizmu pacjenta, na których moglibyśmy wpłynąć aby poprawić jego ogólny psychofizyczny stan.